STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    


    W środku lata w Gołdapi, odbywa się trwająca kilka dni, największa impreza plenerowa w roku. Święto naszego miasta ma charakter wielkiego festynu obfitującego w atrakcje kulturalne, sportowe i rekreacyjne. W centrum miasta w piątkowy, sobotni i niedzielny wieczór lipca realizowane są koncerty skupiające każdorazowo po kilka tysięcy mieszkańców i turystów. Imprezę w ostatnich latach uświetniały występy wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów.

    Odbywają się także turnieje tenisa ziemnego, piłki nożnej, plażowej piłki siatkowej, spływy kajakowe, turnieje rodzinne i wiele innych imprez sportowo-rekreacyjnych. Jedną z większych atrakcji jest organizowany od 1994 roku konkurs "Miss mokrego podkoszulka", w którym oprócz atrakcyjnych Polek brały dotychczas udział Rosjanki, Litwinki i Brazylijka.

    Organizatorzy Dni Miasta starają się, poprzez różne formy artystyczne, sportowe i rekreacyjne dotrzeć do większości mieszkańców. Współorganizatorem jest gołdapski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W tym roku Dni Gołdapi przyciągnęły wielu widzów, zarówno spośród mieszkańców miasta, jak i turystów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się imprezy sportowe, organizowane przez OSiR oraz imprezy artystyczne, takie jak koncert muzyki klasycznej zespołu Pro Musica Antiqa i wernisaż w Galerii K2 "Tęcza sztuk", będący podsumowaniem pleneru polsko - litewskiego. Jednym z punktów obchodów "Dni Gołdapi" było wręczenie nagród zasłużonym dla Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych. Seniorzy zrzeszeni w Związku podziękowali osobom, które wspierają ich organizację, wręczając pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Jednak najwięcej osób zgromadziło się jak zwykle na targowisku Miejskim, gdzie odbywały się koncerty. Pojawienie się gwiazd poprzedziły występy tanecznego zespołu armeńskiego i polsko - litewskiej grupy muzycznej, wykonującej instrumentalne wersje szlagierów muzyki rozrywkowej.16 lipca na scenie wystąpiły zespoły reprezentujące nurt muzyki łatwej, lekkiej i przyjemnej - IN PULS, Mister Night, no i oczywiście gwiazda dnia - Marcin TOPLES Siegieńczuk z zespołem. Doskonała zabawa taneczna trwała do pierwszej w nocy, ponieważ po zakończeniu koncertów odbyła się pierwsza dyskoteka pod gwiazdami, którą prowadzili DJ Simon i DJ Hołek. 17 lipca repertuar przeznaczony był dla odbiorców preferujących muzykę rockową i pop. Z utworami własnymi i cowerowymi wystąpiły zespoły Tax Free i Kramer, gwiazdą wieczoru była kultowa już grupa IRA, która zaprezentowała swoje największe przeboje. Niedziela 18 lipca upłynęła pod znakiem pięknych kobiet. Odbyły się lokalne wybory Miss Mokrego Podkoszulka, ale główną atrakcją były wybory Miss Polski i Miss Polski Nastolatek. Organizatorzy trzeciego dnia - władze samorządowe oraz Miss Land zadbali o to, aby uatrakcyjnić ogólnopolską imprezę, do prowadzenia konkursu zapraszając Krzysztofa Ibisza. Gwiazdami uświetniającymi imprezę byli piosenkarka Lidia Kopania i satyryk Waldemar Ochnia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację imprezy.

Sponsorzy imprezy:

●    Producent piwa SPECJAL
●    Mała Gastronomia K&D
●    Hotelik Gołdap
●    Ośrodek Wypoczynkowy Leśny Zakątek
●    Progres Gaz
●    IRYD
●    PGK
●    USTiWN J. Brzeziński
●    J.D. Plona
●    Zajazd Jurand
●    Bar Jędruś
●    Gospodarstwo Ekologiczne Rudziewicz
●    Hotel Janczes
●    Wieża Ciśnień

Imprezę wspierali:

●    Ochotnicza Straż Pożarna z Dunajka, Górnego, Grabowa,
●    Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi
●    Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Gołdapi
●    Straż Miejska w Gołdapi

Organizatorzy:

●    Dom Kultury w Gołdapi
●    Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi
●    Urząd Miejski w Gołdapi
●    Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi
●    Fundacja Rokor 1 Oddział Gołdap
●    Oldboye Gołdap

Wolontariusze:

●    Rafał Podskrobko,
●    Magda Gardewiszki,
●    Marta Szczerbicka,
●    Ewa Fiedorowicz.
Archiwum 2007
Archiwum 2008
Archiwum 2009