STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    


Świetlica Wiejska w Siedlisku rozpoczęła ponownie swoją działalność po 15 latach przerwy 1 stycznia 2009 r. Przy jej uruchomieniu pomagali mieszkańcy wsi Siedlisko. Pracowali społecznie, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Świetlica jest przestronna, dzięki czemu istnieje możliwość zaspokojenia różnych potrzeb dzieci i młodzieży. W świetlicy są prowadzone różnorodne zajęcia rękodzielnicze, plastyczne, rekreacyjne i sportowe. Można min. grać w bilard i tenisa stołowego, malować na szkle, rysować, wykonywać prace z drewna, uczestniczyć w zabawach ruchowych i rozgrywkach sportowych. Przy świetlicy zaczęła działać Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza podlegająca Ochotniczej Straży Pożarnej w Dunajku, która wykazuje się umiejętnościami i sprytem, osiągając już pierwsze sukcesy. W październiku 2010 młodzież z MDT zajęła II miejsce w zawodach w Gołdapi.

Godziny Otwarcia

Poniedziałek: 16.00 - 19.30
Wtorek: 16.00 - 19.30
Czwartek: 16.00 - 19.30
Piątek: 16.00 - 19.30
Sobota: 16.00 - 19.30

2 czerwca 2011 dzieci z Siedliska i okolic (wraz z rodzicami) obchodziły Dzień Dziecka.
Organizatorami były następujące instytucje: biblioteka publiczna w Gołdapi i gołdapski Dom Kultury. Imprezę rozpoczęła się od malowania dziecięcych twarzy farbami. Ze względu na ładną pogodę mnóstwo zabaw odbyło się na świeżym powietrzu. Zapewniono również inne atrakcje takie jak: karaoke, robótki z papieru, zabawy zręcznościowe.
Biblioteka publiczna w Gołdapi ufundowała dzieciom nagrody, a gołdapski Dom Kultury słodki poczęstunek i lody. Każde z dzieci miało uśmiechniętą buzię i zapał do rywalizacji.

Dnia 28 Kwietnia odbyło się spotkanie ze śpiewem.
Organizatorem karaoke była Biblioteka Publiczna w Gołdapi przy współpracy z gołdapskim Domem Kultury.
Pan Paweł Miksza (informatyk) i pani Halina Wojtanis (instruktor) świetnie zorganizowali dzieciom czas w świetlicy wiejskiej w Siedlisku.
Pomysł karaoke okazał się trafiony.Młodzież z Siedliska należąca do MDP wraz z rodzicami i animatorem kultury Dorotą Banach skorzystali z zaproszenia Naczelnika OSP w Dunajku Krzysztofa Sztandery na zabawę kulturalno-taneczno. Impreza ta rozpoczęła się konkursami np. zjedzenie pączka bez pomocy rąk itp. Po zakończeniu części rozrywkowej przeszliśmy do części tanecznej .Przy fajnych kawałkach muzycznych młodzież i rodzice świetnie bawili się w ostatni tydzień karnawału.

19 lutego w Siedlisku odbył sie kulig. Zimowa zabawa rozpoczeła się o godz. 14:00 i trwała do godz. 18:30. Pomysłodawcami tej imprezy byli mieszkańcy a organizacją zajęła się Dorota Banach i Rada Sołecka. Największą frajdę zafundowal pan Stanisław łukuć przewożąc dzieci po lesie saniami z doczepionymi małymi sankami z tyłu. Przy ognisku czekała ciepła kiełbaska i napoje. Na ten dzień pogoda była idealna.
Wspólne zabawy jednoczą społeczeństwo i zapewniają dzieciom świetną zabawę.

18 grudnia w świetlicy wspólnie dzieci i rodzice usiedli przy wigilijnym stole.
Była to pierwsza wigilia w świetlicy. Udział w kolacji wzięło 35 osób. Świece, modlitwa, opłatek dawały jednej dużej rodziny. Po kolacji naszą świetlicę odwiedził Święty Mikołaj. Święta czas radości i obdarowywania.
Serdecznie dziękujemy sponsorom prezentów Panu Józefowi Brzezińskiemu, Cezaremu Jabłońskiemu - mieszkańcom naszej miejscowości.
Ta wspólna wigilia długo pozostanie w pamięci mieszkańców.


27 listopada w świetlicy wiejskiej w Siedlisku działającej przy Domu Kultury w Gołdapi odbyły się Andrzejki prowadzone przez Magdę Kowalską. Było mnóstwo wróżb, m.in. wróżenie z obrączki, kart, kubka i szpilek oraz obierzyn jabłek.

Sala świetlicy oddawała klimat imprezy. Punkt kulminacyjny odbył się w remizie straży pożarnej w Dunajku, gdzie w dobrym klimacie muzycznym miała miejsce dyskoteka, zorganizowana przez komendanta obiektu. Impreza przyciągnęła całe pokolenia do tańczenia.

Animator kultury, Dorota Banach serdecznie dziękuje za zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci przez gołdapski Dom Kultury. Dziękuje również Magdzie za pomoc w zorganizowaniu imprezy oraz Krzysztofowi Sztanderze za udostępnienie remizy i wspólną zabawę.

W lipcu odbył się mecz piłki siatkowej rodzice kontra młodzież z wynikiem 3:0 - oczywiście dla młodzieży. Mecz rozegrany został na prywatnym polu Pana Marka Borkima, za co składamy serdeczne podziękowania. Takie imprezy mają na celu ciekawe spędzanie czasu wolnego i dobrą zabawę. Nie ważny jest wiek, lecz chęć bycia razem i zrobienia wspólnie czegoś interesującego. Po meczu młodzież wyglądała jakby wróciła ze spaceru, a rodzice jak po 50 kilometrowym biegu, ale wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować podobną imprezę przy Świetlicy Wiejskiej w Siedlisku.