STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    

Zajęcia taneczne GRACJA

Musicie państwo wiedzieć, że istnieje konieczność opanowania przez współczesnego tancerza umiejętności w zakresie różnych technik i stylów tańca artystycznego wzbogacających jego możliwości wyrazowe i ruchowo-interpretacyjne.
Mając na względzie piękno ruchu i harmonię z muzyką oraz przede wszystkim dobrą zabawę do rzeczy fundamentalnych zaliczam: technika, wyczucie rytmu, miękkość, lekkość i łatwość z jaką ruch przychodzi, naturalność ale i zarazem złożoność ruchu - tu duże znaczenie ma ogólna kondycja ciała, kreatywność, uśmiech, styling - ale trzeba pamiętać, że każdy powinien szukać swojego stylu. Taniec to historia, którą opowiada się gestem, wyrazem twarzy, związana z przeżyciami, uczuciami....

Zespół Małych Form Tanecznych "Gracja" działa w Domu Kultury od 1988 r. Do zespołu należą tancerze zaawansowani. Chciałabym aby tancerze adresując swój repertuar taneczny do różnych odbiorców, dzięki swej zmienności, uczył nas - widzów nietradycyjnego spojrzenie na sztukę tańca, akceptowania jej wielopostaciowości. Członkowie zespołu poznają wiele technik i stylów tanecznych: klasyka, modern-jazz, funky - jazz, hip-hop/new style, brodway - jazz, taniec nowoczesny. Zespół występuje przy okazji różnych uroczystości lokalnych również poza Gołdapią.

Balet dla dzieci (I-III klasa)
Podczas zajęć dzieci poznają podstawy tańca klasycznego niezbędne do nauki innych technik tanecznych. Uczą się poruszania z lekkością i gracją. Rzeźbią ciało i pracują nad tym, aby ruch był w efekcie imponującą harmonią i siłą obrazu. Dla urozmaicenia zajęć - nauka prostych kroków hip-hop.

Balet z modern - jazz
Dla dzieci i młodzieży (od IV kl.) poszukujących możliwości rozwijania zainteresowań artystycznych. W programie zajęć tanecznych prowadzący oferuje atrakcyjne formy pracy nad ciałem, kombinacje ruchowe. W programie podstawy tańca klasycznego niezbędne do nauki innych technik tanecznych.

Hip-hop

Na zajęciach dzieci i młodzież poznają styl tańca hip-hop i różne jego odłamy. Pracują nad techniką, kondycją ciała, miękkością ruchów. W programie zajęć kombinacje ruchowe, układy choreograficzne.

Balet z modern - jazz dla dorosłych
Technika tańca klasycznego wykorzystywana do formowania i wzmacniania swojego ciała. Modern-jazz w kombinacjach jako ciekawy element zajęć. Praca nad ciałem i relax.

Dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach (wszystkie grupy) mają możliwość udziału w warsztatach tanecznych (różne techniki i style) organizowanych przez dział tańca, uczestniczenia i współorganizacji imprez (Mini Playback Show, Wybory Miss Goldapi itp.), udziału w wyjazdach na spektakle taneczne poza Gołdap, poza granice kraju.

Godziny zajęć
Poniedziałek
15.30 - 16.30 - balet dla dzieci + hip-hop (I-III klasa)
17.00 - 18.00 - hip-hop (od 11 lat)
18.30 - 20.00 - zespół taneczny "Gracja"
20.00 - 21.00 - balet dla dorosłych + modern jazz

Środa
15.30 - 16.30 - balet + modern jazz (od IV kl.)
17.00 - 18.00 - hip-hop (od 11 lat)
18.30 - 20.00 - zespół taneczny "Gracja"
20.00 - 21.00 - balet dla dorosłych + modern jazz

Piątek
15.00 - 16.00 - balet + hip-hop dla dzieci (I-III klasa)
16.00 - 17.30 - zespół taneczny "Gracja"
18.00 - 19.30 - balet + modern-jazz (od IV klasy)

zajęcia prowadzi st. instruktor d/s tańca - Alicja Andrulewicz
tel. kontaktowy 506266209

Zapisy w poniedziałki, środy i piątki w godzinach zajęć.

Mirosław Bobrowski – starszy instruktor tańca

            Zajęcia taneczne odbywają się w każdy wtorek i czwartek. Młodzież uczy się tańca towarzyskiego przystosowanego do występów scenicznych.

Na zajęcia uczęszczają również pary dorosłe ucząc się tańca użytecznego (walc wiedeński, tango, samba itp.) Zajęcia odbywają się w rytmach muzyki latynoamerykańskiej, standardowej oraz współczesnej. Młodzież występuje na różnych imprezach okolicznościowych uświetnia swoim tańcem czas zebranym. Prowadzone są również zajęcia grupy integracyjnej, składającej się z wolontariuszy i osób niepełnosprawnych. Uczestnicy przygotowują spektakle teatralne, występy szczudlarzy, trash musik, bębny (yamba), fojer show.

Wtorek

Czwartek

1500 - 2000 - młodzież

1500 - 1700 - młodzież

2000 - 2130 - pary dorosłe

1700 - 1800 - grupa integracyjna

1800 - 2130 - młodzież

            Jestem w Domu Kultury w każdy:
wtorek w godz. 1300 – 2130
czwartek 1500 – 2130.

Organizuję okolicznościową naukę tańca (pary młodych, studniówki, połowinki itp.) oraz pokazy taneczne.

Zapraszam chętnych do udziału w zajęciach.

Kontakt osobisty:    605 740 924.