STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    

Godziny Otwarcia


Poniedziałek - 8.00 - 9.00, 13.00 - 20.00
Wtorek - 9.00 - 12.00 DK, 15.00 - 20.00
Środa - 12.00 - 20.00
Piątek - 12.00 - 20.00
Sobota - 8.00 - 16.00Dzień Dziecka w Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach

W dniu 4 czerwca 2011r. o godzinie 10.00 razem z instruktorem Małgorzatą Czerniewską rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Dziecka.
Tu po krótkim przemówieniu rozpoczęliśmy zabawy i konkursy. Między innymi: skakanie na skakance, rzut piłeczką do celu, konkursy plastyczne oraz kręcenie hula-hop na nodze.
Po konkursach mieliśmy czas aby bawić się przy muzyce.

Zwycięzcy w konkursach:

skakanie na skakance:
I miejsce - Karolina Romanowska

rzut piłeczką do celu:
I miejsce - Natalia Warakomska

kręcenie hula-hop na nodze:
I miejsce - Milena Warakomska.

Zabawy odbywały się na świeżym powietrzu na terenie Świetlicy. Najbardziej przypadło do gustu dzieciom kręcenie hula-hop, co sprawiło dużo śmiechu i radości.
Pogoda w tym dniu dopisała, było ciepło i słonecznie. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z nagród oraz mile spędzonego czasu.


Angelika Chalecka
Milena WarakomskaFerie - co to takiego?

Według Małgorzaty Czarniewskiej to nic innego tylko czas odpoczynku od szkoły i pracy, ale co ważne-odpoczynku czynnego. Dlatego też oferta zajęć Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach obfitowała w atrakcje zapewniające zabawę promujące jednak głównie ruch.

W poniedziałek 24 stycznia uczestnicy zajęć świetlicy bawili się na olimpiadzie śniegowej, wzbogaconej o konkursy i zabawy.

Piątek 28 stycznia to dzień poświęcony tenisowi stołowemu. W świetlicy odbyły się zawody dla młodzieży, a wygrał je Łukasz Palanis. II miejsce zajął Piotr Palanis, a III Paweł Myrga.

W środę 2 lutego najmłodsi podopieczni Świetlicy obejrzały w Kinie Kultura w Gołdapi film animowany pt. "Alvin i wiewiórki II". Po seansie wszyscy mieli okazję spróbować się w jeździe na łyżwach na gołdapskim lodowisku.

W czwartek 3 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach miał miejsce bal przebierańców, który przyciągnął wiele dzieci, imprezę zaszczycił swą obecnością sam św. Mikołaj, który wręczył grzecznym dzieciom prezenty, a niegrzecznym przysłowiowe "rózgi". Innymi atrakcjami były konkursy i zabawy ze słodkimi nagrodami, które przypadły do gustu młodszym uczestnikom.

Sobota to wyjazd młodzieży ze Świetlicy do Gołdapi a mianowicie na halę OSIR-u, gdzie rozegrany został mecz piłki nożnej.

Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Gołdapi za udostępnienie autobusu.
Dożynki Parafialne 2010

      5 września o godzinie 17.00 w Żelazkach rozpoczęły się trzecie już dożynki parafialne. Pierwszym punktem było uroczyste błogosławieństwo chleba z tegorocznych plonów przez proboszcza ks. Andrzeja Żychowskiego, po czym pani Sołtys w krótkim przemówieniu inauguracyjnym podsumowała całoroczną działalność sołectwa. Blok artystyczny w tym roku odświeżyła nowa grupa taneczna "Frog squad", następny był solista Marcin Misiewicz w utworze znanego polskiego rapera O.S.T.R. "Witaj w 2003". Na zakończenie jak zwykle swoje umiejętności zaprezentowała ekipa break dance'a "Division V". W czasie tegorocznej imprezy sprzęt wykorzystywany na codzień zaprezentowały straż graniczna i policja z Gołdapi. Dużym zainteresowaniem cieszył się również blok zabaw i konkursów, który poprowadziły uczestniczki szkolenia "Zacznij od nowa". Na "deser" zagrał zespół MDT, który przyciągnął miłośników dobrej zabawy za całego sołectwa i nie tylko.

      Animator Kultury Małgorzata Czarniewska chce złożyć serdeczne podziękowania dla:
Urzędu Miasta i Gminy Gołdap
Starostwa Powiatowego w Gołdapi,
właściciela baru "Kurczak"
Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap,
Straży Granicznej w Gołdapi
Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi


ŻELAZKI - PIKNIK BEZ NAŁOGÓW

Niedziela 20 Czerwca była dla mieszkańców i okolic Żelazek dniem łączącym przyjemne z pożytecznym. Pani Małgorzata Czarniewska - animator ze Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach, podlegającej Domowi Kultury w Gołdapi, przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi zorganizowała piknik profilaktyczny o szkodliwości używek. Aby uniknąć monotonii, wykład o uzależnieniach wkomponowany był w program artystyczny.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.00 powitaniem uczestników. Kolejnymi punktami były konkurs plastyczny i gry oraz zabawy dla całej rodziny. Każdy punkt poprzedzany był krótkim tekstem o szkodliwości nałogów. Następnie widzowie obejrzeli występ grupy break dance'a "Division 5", po czym młodzież i dzieci wzięły udział w konkursie na rymowankę tematyczną. Przedostatnim punktem pikniku było ognisko z pieczeniem kiełbasek, po którym zostały ogłoszone wyniki konkursów. Uwieńczeniem imprezy był krótki kurs grania na bębnach, przeprowadzony przez grupę ze Świetlicy Wiejskiej w Grabowie, który bardzo przypadł do gustu najmłodszym uczestnikom. Piknik sfinansowany został z Gminnego Programu Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym.


Niedziela 6 września 2009 dla mieszkańców Żelazek i Babek była dniem licznych zabaw i konkursów. To już po raz kolejny Pani Sołtys Małgorzata Czarniewska zorganizowała na terenie Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach Dożynki Parafialne przy współpracy z Domem Kultury w Gołdapi.

O 15.30 Imprezę rozpoczął proboszcz parafii Górne ks. Andrzej Żychowski uroczystym błogosławieństwem . Następnie Pani sołtys pokroiła i rozdzieliła chleb wśród zebranych i rozpoczęła się część konkursowa. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli zmagali się w wielu dyscyplinach (skoki w workach, obieranie ziemniaków na czas, jedzenie cytryny).

Część artystyczną o 18.00 rozpoczęła grupa taneczna "Division 5" ze świetlicy w Żelazkach. Następnym punktem było zaprezentowanie przez Straż Graniczną swojego sprzętu oraz jego działania. Kolejną atrakcją był pokaz żonglerki ogniem przez grupę "Happy" ze świetlicy w Grabowie (prowadzoną przez Katarzynę Solarczyk).

Gwoździem programu był zespół "Kormoran" z Bań Mazurskich.

Organizatorzy Dożynek pragną bardzo podziękować za pomoc dyrektorowi Domu Kultury Zbigniewowi Mieruńskiemu i pracownikom, ks. Andrzejowi Żychowskiemu, dzieciom ,młodzieży i ich rodzicom za przygotowanie dekoracji, Beacie Skok, Zbigniewowi Cherkowi z Wodociągów i pracownikom, Marianowi Mioduszewskiemu z Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego.

Sponsorzy Dożynek Parafialnych w Żelazkach: Dom kultury, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Piotr Kuśtowski, Marlena i Dariusz Zaborowscy, Katarzyna Solarczyk, Straż Graniczna z Gołdapi.

Małgorzata Czarniewska


Dożynki Parafialne w Żelazkach

7 września w Żelazkach na terenie świetlicy odbyły się Parafialne Dożynki zorganizowane przez Dom kultury w Gołdapi i parafie w Górnym. Koordynatorem była Małgorzata Czarniewska. Festyn rozpoczęło o godz. 13.00 dzielenie chleba dożynkowego między zebranymi oraz powitanie przez organizatorkę i prowadzącego Mirosława Bobrowskiego. Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowali tancerze z "Żelaznej 5", breakdance'rzy działający przy świetlicy w Żelazkach. Kolejną atrakcją były zawody przeprowadzone przez prowadzącego i jego pomocników: Urszulę Wodnicką i Damiana Czarniewskiego. Wśród konkurencji znalazły się m.in.: bieg w worku, rzut ziemniakiem do celu, rzut jajkiem (dla młodszych) oraz wyciskanie beczki od piwa (dla dorosłych). Zabawę uświetniła symulacja wypadku i akcji ratowniczej przeprowadzona przez jednostkę ratowniczo-gaśniczą z gołdapskiej Straży Pożarnej. Gwoździem programu był występ zespołu "Selekt" z Gołdapi, który grał do zakończenia imprezy i bardzo przypadł do gustu zebranym. Podczas trwania zabawy dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, straganu z pamiątkami a także zjeść popcorn lub watę cukrową. Całość zakończyła się o godz. 22.00. Za wsparcie organizatorzy dziękują: Starostwu Powiatowemu w Gołdapi, Straży Pożarnej w Gołdapi, Radzie Sołeckiej Sołectwa Babki, Wacławowi Kuklewiczowi, dzieciom i młodzieży ze Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach.
ŚWIETLICA WIEJSKA W ŻELAZKACH

Prowadząca : Małgorzata Czarniewska

Świetlica wiejska w Żelazkach rozpoczęła swoją działalność dnia 01.03.2004. Na ten cel został zaadoptowany budynek po byłej hydroforni. Do świetlicy przychodzą dzieci i młodzież, aby w wolnym czasie rozwijać swoje umiejętności i zdolności. Dzieciom od najmłodszych lat zapewniamy aktywne spędzanie wolnego czasu, żeby nie miały złych pomysłów i nie wpadły w złe nałogi. Rodzice też chętnie współpracują i uczestniczą w przeprowadzanych zajęciach, szkoleniach oraz imprezach kulturalnych.

Dzięki istniejącej już świetlicy dzieci i młodzież uczestniczą w wycieczkach rowerowych, autokarowych poznając swoją okolicę, która ją otacza. Ferie zimowe 2006 spędziły na stokach Pięknej Góry w Gołdapi. Dzięki wypożyczalni braci Słowikowskich i udostępnieniu dzieciom nieodpłatnie sprzętu narciarskiego uczyły się jazdy na nartach i snowboardzie. Odwiedziły Straż Graniczną, Straż Pożarną oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Zajęcia:

LP.Poniedziałek
14.00-21.00
Wtorek
10.00-13.00
Środa
14.00-21.00
Czwartek
14.00-21.00
Piątek
14.00-21.00
Sobota
08.00-16.00
zajęciaplastyczneDKtaneczneSeanse filmoweplastyczneluźne


Do cyklicznych imprez w Świetlicy zapisały się Wieczór Andrzejkowy, Jasełka, Bal karnawałowy, Choinka, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Powitanie wakacji,

Konkurs plastyczny Dzieci ze świetlicy z Żelazek uczestniczyły w konkursie plastycznym pod. Tytułem "Przyroda na kartach kalendarza". Laureaci konkursu zostali wyróżnieni za pracę zbiorową -Weronika Kieianow, Miłosz Czarniewski, Łukasz Wodnicki zdobyły (75 punt.)

ANDRZEJKI W Świetlicy w Żelazkach w dniu 30.11.2006.r.odbył się Wieczór Andrzejkowy. Impreza rozpoczęła się o godz.15.30 , i trwała do godz. 22.00. Między czasie dzieci i młodzież bawiła się i wróżyła, były też konkursy i karaoke. Dzieci i młodzież bardzo ładnie się bawiła.

Orkiestra Świątecznej Pomocy 14.01.2007.r.dzieci ze świetlicy z Żelazek występowały w Domu Kultury. Z OKAZJI 15 WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. -Adam Andruszkiewicz; -Miłosz Czarniewski; -Krystian Szrejder; -Mariusz Szrejder. -Damiam Czarniewski Dzieci śpiewały piosenki i tańczyły "BREAK DANCE'A"

Ferie zimowe W okresie ferii zimowych 2007 r. w świetlicy realizowanany będzie projekt z finansowany przez Gołdapski Fundusdz Lokalny. Dzieci będą się uczyły "BREAK DANCE'A" od zespołu profesjonalnego "FABUŁA SKŁAD"z Gołdapi.