STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    


Kolejny Kierunek Gołdap przeszedł do historii


      Wystawy, spotkania literackie oraz koncerty były głównym programem drugiej edycji Kierunku Gołdap. Wszystkie spotkania miały wielu uczestników.
      Zamierzenia organizatorów nie zawiodły. Od środy do soboty wielu gości oraz mieszkańców obrało Kierunek Gołdap. W środę imprezę rozpoczęto wystawą fotograficzną Sławomira Romaniuka. Po niej odbyła się promocja płyty Ewy Skierś "Zazdrość o...". Koncert i promocja płyty zgromadził wielu fanów gołdapskiej piosenkarki. Podczas środowego spotkania Ewa Skierś- Judzewicz wraz z zespołem "Magiel Band" dała półtoragodzinny koncert, podczas, którego usłyszeliśmy piosenki z jej płyty "Zazdrość o...". Podczas spotkania można było nabyć jej niezwykłą płytę. Po koncercie artystka rozdawała autografy oraz przyjmowała gratulacje, których nie było końca. Płytę można nabyć w Centrum Promocji Regionu Gołdap oraz w Domu Kultury.
      W czwartek odbyło się spotkanie z twórczością literacką ks. Jerzego Sikory oraz prezentacja książki Zbigniewa Fałtynowicza "Zbigniew Herbert i Suwalszczyzna". W sali widowiskowej odbył koncert zespołu Otako po nim został wyświetlony niemy film z muzyką wykonywaną na żywo przez Kwartet Jorgi "Janosik 21". Niewątpliwie było to sporym wydarzeniem podczas tegorocznego Kierunku Gołdap.
      - Byłam ciekawa tego wydarzenia - mówi Magda, jedna z uczestniczek. - Często chodzę do kina, ale dzisiejszy seans był wyjątkowy. Niemy film, a do tego świetna muzyka. Bardzo mi się podobało. Ogólnie zadowolona jestem z tegorocznego "Kierunku". Występ naszej rodzimej piosenkarki Ewy Skierś też był super.
      Sala widowiskowa zamieniona w kawiarenkę była świetnym miejscem do spotkań z przyjaciółmi przy niezwykłej muzyce.
      Piątek jako pierwszy gołdapską scenę ze swym recitalem opanował Artur Gotz. Zaskakiwał widzów nie tylko głosem, ale też niesamowitą gra aktorską, strojami i świetnym kontaktem z publicznością. Po nim, niezwykle spokojnym głosem i uosobieniem w świat muzyki wprowadził Andrzej Sikorowski. Rozpoczynając swój występ zaśpiewał jeden z najbardziej znanych utworów swojej grupy "Pod Budą" pod tytułem "Bardzo smutna piosenka retro". Chwilę potem na scenę wyszła córka Maja, która rozkochała publiczność nie tylko swą urodą, ale również pięknym głosem. Podczas słuchania piosenek nie tylko w języku polskim lecz również w greckim każdy z widzów siedział jak zaczarowany.
      W sobotnie południe pod mostkiem na placu Zwycięstwa Wiesław Wachowski realizował swoją akcję artystyczną pt. "Graniczny Stan Skupienia". Artysta użył śniegu oraz własnego ciała jako medium poszukując znaczeń jakie mogą mieć w sztuce. Potem, w sali kinowej, odbyło się spotkanie z olsztyńskim artystą oraz projekcja multimedialna, podczas której można było obejrzeć relacje z przeprowadzonych przez niego interdyscyplinarnych działań, wykonanych instalacji, obiektów.
      Ostatni wieczór imprezy należał do artystów z Piwnicy pod Baranami. Przed publicznością wystąpili Tadeusz Kwinta, Tamara Kalinowska, Agata Ślazyk, Piotr Kubowicz, Leszek Wójtowicz. W południe na Placu Zwycięstwa i w Galerii K- 2 odbyło się spotkanie artystyczne i projekcja multimedialna "Graniczny Stan Skupienia.
      Organizatorami imprezy był: Dom Kultury w Gołdapi, Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap przy współpracy Radia 5, Hotelu Janczes.
      Patronatem medialnym objęli: TVP Olsztyn, Radio 5, Gołdapski portal internetowy www.goldap.info.

A.D.



fot. J. Jasiński i M. Rakowski