STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    

Gwiazdy tegorocznego "Kierunku Gołdap", czyli Edyta Geppert i Renata Przemyk tak mocno świeciły, że wyraźnie przy nich zblakli inni wykonawcy. Idzie tu, rzecz jasna o koncerty. Edytę Geppert oklaskiwano na stojąco, bo dała rzeczywiście świetny i rzetelny koncert - ku zaskoczeniu części widzów w tonacji raczej wesołej.
Renata Przemyk pokazała jak można nawiązać nić porozumienia z publicznością niemal szeptem. Ten koncert był również niepowtarzalny, zwłaszcza, że akustyczne wersje jej znanych utworów nie straciły na ekspresji. Wręcz przeciwnie.
Ale przecież "Kierunek..." to nie tylko muzyka. Dobrym pomysłem okazało się zaproszenie dwóch aktorów grających w trylogii Jacka Bromskiego "U Pana Boga..." - Krzysztofa Dziermę i Adama Zielenieckiego. Publiczność rozbawili niemal do łez.
Na spotkania autorskie z poetami nie przychodzi co prawda zbyt wiele osób, ale w tym przypadku idzie raczej o autentyczne zainteresowanie tą dziedziną. Istotne jest to, że miały miejsce żywe dyskusje publiczności z poetami - prof. Zbigniewem Chojnowskim i ks. Janem Pietrzykiem. Na otwarcie wystawy "Poeci z Krainy Nord" przyszła już spora grupa zainteresowanych.
"Kierunek..." trwał cztery dni, rozpoczął się od opowieści o Madagaskarze. Opowiadała Małgorzata Przepiórka, prezes Fundacji "My baobab", która stawia sobie za cel działanie na rzecz rozwoju inicjatyw społecznych i świadomości społecznej oraz wspieranie Madagaskaru i innych krajów Afryki. Zaraz po tym było otwarcie wystawy stonowanych, niemal monochromatycznych fotografii Jarosława Jasińskiego. Wystawa naprawdę warta obejrzenia.
Tegoroczny "kierunek Gołdap" był imprezą wyważoną, jeśli idzie o artystyczne gusty i - zdaje się zadowolił - wielu. Udowodnił też, że jest w Gołdapi duże zapotrzebowanie na kulturę wyższą, o czy może świadczyć choćby frekwencja.

Organizatorami tegorocznego "Kierunku Gołdap" byli: Dom Kultury w Gołdapi i Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap.
Współpracowali: Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. Ratasiewicza, Radio 5 i Zajazd pod Piękną Górą Rudziewicz.
Patronami medialnymi byli: TVP Olsztyn, Radio 5, Gołdapski Portal Internetowy GOŁDAP INFO, portal internetowy goldap.org.pl, i "Kurier Gołdapski".