STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    


SPOTKANIA Z TAŃCEM

Trzydniowe Międzynarodowe Warsztaty "Spotkania z tańcem" zorganizowane przez Dom Kultury w Gołdapi to już możliwość rozwoju tancerzy w zakresie różnych technik tanecznych (warsztaty) oraz prezentacji umiejętności tanecznych szerszej grupie odbiorców (koncert). Po kwietniowym klubowym spotkaniu naszego środowiska tanecznego ta impreza gwarantowała ciężką pracę, ale i radość tańczenia. Oferta warsztatowa była szeroka: New style, klasyka, modern jazz, barre au sol (rozciąganie), stylizacja tańców narodowych Rosji, capoeira, tańce integracyjne. Do współpracy zaprosiliśmy grupę najlepszych instruktorów - tancerzy, cenionych w kraju i za granicą. Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Każdy punkt programu "Spotkań z tańcem" mógł zadowolić najbardziej wybrednego odbiorcę sztuki tanecznej i spełnił oczekiwania uczestników.

Lekcje New style z Mariuszem "Mańkiem" Kotarskim z Łodzi były ogromną dawką energii z mnóstwem profesjonalnego tańca i świetną zabawą. Instruktor ten, to niezwykle charyzmatyczna postać.

Klasyka pod kierunkiem Sebastiana Bialobrzeskiego z Gdańska cieszyła się dużą popularnością, bowiem jej podstawy instruktor przekazał profesjonalnie, z lekkością i poczuciem humoru.

Marcin Lipski "Dragao", czyli Smok z Lidzbarka Warmińskiego - w brazylijskiej miejscowości Botucatu uczył się capoeiry - tej wywodzącej się z Brazylii sztuki walki. Ćwiczył capoeirę pod okiem mistrzów jednej z trzech najbardziej cenionych w Brazylii szkół capoeiry o nazwie Cordao de Ouro. Pracowity, wymagający mestre capoeiry trenował grupę z Gołdapi wspólnie ze swoimi uczniami z Lidzbarka Warmińskiego.

Goście "Spotkań z tańcem" z Gusiewa instruktorki Irina Gorszkoła i Margarita Kowalcziuk , choreografki zespołu "Bubieńcy" wprowadziły tancerzy w tajniki stylizacji tańców rosyjskich. Osoby uczestniczące w tych warsztatach pomimo początkowych oporów po 1,5 godz. wykonywania pięknych kombinacji ruchowych wyszły niezwykle zadowolone.

Tańce biesiadne dla dorosłych to przednia zabawa spontanicznie "wysypana z rękawa" Sebastiana Białobrzeskiego oraz sprawnie poprowadzona przez Mirosława Bobrowskiego. Doborowe towarzystwo, dużo dobrego jadła i humoru.

Gośćmi naszych spotkań z tańcem była grupa dzieci i młodzieży tworząca zespół wokalno - taneczny "Bubieńcy" z Gusiewa, która oprócz uczestnictwa w warsztatach tanecznych zaprezentowała swój repertuar podczas koncertu "Taniec oswojony". W koncercie wzięli również udział tancerze oraz grupa capoeira Cordao de Ouro działający przy Domu Kultury. Na uwagę zasługuje choreografia, której współtwórcą jest tancerka Patrycja Duchnowska, a w której zatańczyli chłopcy z Capoeiry wspólnie z dojrzałymi już tancerkami : Edytą, Anią Paulą i Patrycją. Koncert był niezwykle barwnym widowiskiem, przepełnionym ciekawymi rozwiązaniami choreograficznymi i pięknymi strojami. Koncertowi towarzyszyła pokonkursowa wystawa fotografii sprowadzona z Lubelskiego Teatru Tańca pod hasłem "Taniec. Energia ciała i wyobraźni".

Za wsparcie w organizacji imprezy dziękujemy

sponsorom:
"Leśny Zakątek",
"ROM - STAL",
"Iryd",
"NC Kopery",
"USTiWN J. Brzeziński"

patronom medialnym:
"Młoda Gołdap",
"Kurier Goldapski",
"GOLDAP.INFO",
"Z bliska"

Oraz:
Dyrektor Domu Kultury Marcie Jurgiełan,
pracownikom Domu Kultury,
Mirkowi Bobrowskiemu za wsparcie i pomoc w organizacji,
Ewie Liwak oraz Robertowi Magielnickiemu za oprawę wokalno - muzyczną do choreografii Edyty Sztuczka,
Łukaszowi Buczyńskiemu za wykonanie plakatów,
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 za użyczenie sali,
Centrum Promocji Regionu Gołdap za wykonane plakietek,
Patrycji Duchnowskiej za pomoc w przygotowaniu choreografii,
Magdzie Fiszer i Ani Wojciechowskiej za prowadzenie koncertu,
Chłopakom z capoeiry za pomoc techniczną,
rodzicom tancerzy,
zespołowi "Bubieńcy" z Rosji,
wszystkim tancerzom i instruktorom za udział i stworzenie wspaniałej atmosfery,
gościom za przybycie.MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

Zaczęło się 30.04.2010 w piątek od Międzynarodowego Dnia Tańca, dnia, w którym tancerze obchodzą swoje święto, wyróżnia się ich i czci. W tym roku do udziału w spotkaniu gołdapskich środowisk tanecznych pod roboczą nazwą "Taniec oswojony " zaprosiliśmy oprócz tancerzy aktywnych, działających w Domu Kultury, Klubie Garnizonowym i innych miejscach, również tych nieaktywnych członków zespołu "Gracja" z przed lat, tancerzy grupy Break Dance "Fabuła Squad", rodziców, instruktorów i animatorów kultury. Sala widowiskowa przeistoczyła się tego dnia w salę klubową miłośników tańca ze stołem szwedzkim (dziękuję rodzicom, koleżankom z pracy za pyszne ciasta i napoje). Imprezę otworzyła Dyrektor Domu Kultury Marta Jurgiełan. Podczas spotkania odbyła się projekcja "obrazów tanecznych" z przeszłości, przygotowanych przez Jarosława Jasińskiego. Były to zdjęcia tancerzy począwszy od 1983 r. do 2010 r. do muzyki z różnych choreografii z tego okresu, zmontowanej przez Roberta Magielnickiegio. Były wspominki z tym związane, bowiem gośćmi imprezy były tancerki przedstawione na zdjęciach. Oj było co wspominać... Do komentowania zdjęć przebojowo zachęcił Łukasz Buczyński i dalej już się potoczyło. Na kanapę Alicja Andrulewicz i Mirosław Bobrowski zaprosili tancerzy sprzed lat, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Anię Skibę, Ewelinę Skibę, Paula Łaguna, Sylwię Nowiczenko, Izę Słowikowską, Jolantę Naumowicz, Basię Girtler, Annę Pilarską, Edytę Sztuczka, Annę Buczyńską, Artura Fornalskiego, Roberta Zapolskiego. Były pokazy stylów tanecznych pod hasłem "To tańczymy. Okazuje się, że gołdapscy tancerze interesują się wieloma stylami i są w tym świetni: klasyką, modern jazz, dance hall, contemporary, new style, break dance, capoeira, taniec towarzyski. Budujące jest to, że tancerze z długim stażem już jako dojrzałe osobowości rozwijają środowisko taneczne (Łukasz Buczyński), samodzielnie pracują, tworząc własne choreografie (Edyta Sztuczka, Ania Buczyńska) i jednocześnie kształcą się w tym kierunku na uczelniach artystycznych (Patrycja Duchnowska), tańczą w zespole zawodowym tańca współczesnego (Magda Duchnowska). Inni pomimo upływu czasu, wykonując różne zawody, zakładając rodziny nadal interesują się tańcem, lub studiując poza Gołdapią zapisują się do szkół tańca. Zwieńczeniem spotkania był tort specjalnie ozdobiony na tę okazję (podziękowania dla Edyty Sztuczka za starania przy jego zorganizowaniu). Niespodzianką była projekcja koncertu zespołu tańca irlandzkiego światowej rangi "Feet of flam es" w choreografii i z udziałem Michael'a Flatley'a.


Stworzone dla wszystkich, którzy kochają tańczyć, potrafią tańcem wyrażać emocje i czerpią z niego przyjemność, a także dla tych, którzy chcieliby dopiero zasmakować radości tańca. Chcesz poznać różne style? A może zastanawiasz się, który styl tańca jest dla Ciebie? Oferta jest szeroka: New Style, klasyka, modern, jazz, barro Au soll (rozciąganie), stylizacja tańców narodowych Rosji i capoeira. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać - oni przyjadą do Ciebie. Do współpracy zaprosiliśmy grupę najlepszych instruktorów - tancerzy cenionych w kraju i za granicą.

Mariusz Kotarski "Maniek" - czołowy choreograf grupy "Fresh n Funky Dance Studio" w Łodzi. Jego lekcje, to ogromna dawka energii, mnóstwo profesjonalnego tańca, ale i świetna zabawa.

Sebastian Białobrzeski - tancerz, pedagog tańca, choreograf i juror z Gdańska. Jego lekcje to profesjonalny przekaz podstaw klasyki, modern jazzu w pigułce. Zajęcia prowadzone z lekkością i poczuciem humoru.

Marcin Lipski "Dragao", czyli Smok z Lidzbarka Warmińskiego - w brazylijskiej miejscowości Botucatu uczył się capoeiry - tej wywodzącej się z Brazylii sztuki walki. Ćwiczył capoeirę pod okiem mistrzów jednej z trzech najbardziej cenionych w Brazylii szkół capoeiry o nazwie Cordao de Ouro.

Irina Gorszkoła i Margarita Kowalcziuk - instruktorki tańca, choreografki zespołu tanecznego "Bubieńcy" z Gusiewa.

Mariusz "Maniek" Kotarski Sebastian Białobrzeski
3 czerwca (czwartek) - sala widowiskowa Domu Kultury

14.00 - 15.30 - podstawy klasyki, modern jazz, barro Au soll dla początkujących - Sebastan Białobrzeski
16.00 - 18.00 - podstawy klasyki, modern jazz, barro Au soll dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych - Sebastian Białobrzeski.

4 czerwca (piątek) - sala widowiskowa Domu Kultury

9.00 - 11.00 - warsztaty New Style dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych Mariusz Kotarski,
11.30 - 13.00 - podstawy klasyki, modern jazz, barro au soll dla początkujących Sebastian Białobrzeski
13.30 - 15.30 - warsztaty New Style dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych Mariusz Kotarski,
16.00 - 18.00 - podstawy klasyki, modern jazz, barro au soll dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych - Sebastian białobrzeski
20.00 - tańce biesiadne dla dorosłych.

4 czerwca (piątek) - sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1

20.00 - 22.00 - zajęcia capoeira - Marcin Lipski.

5 czerwca (sobota) - sala widowiskowa Domu Kultury

10.00 - 11.30 - podstawy klasyki, modern jazz, barro Au soll dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych - Sebastian Białobrzeski,
12.00 - 13.30 - stylizacja tańców narodowych Rosji - Irina Gorszkoła i Margarita Kowalcziuk z Gusiewa,
17.00 - "TANIEC OSWOJONY" KONCERT ZESPOŁÓW TANECZNYCH Z POLSKI I ROSJI,

5 czerwca (sobota) - sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1

10.00 - 13.00 - warsztaty capoeira - Marcin Lipski
14.30 - 16.30 - warsztaty capoeira - Marcin Lipski.

Dobra informacja - za warsztaty zapłacisz tylko:

- podstawy klasyki, modern jazz, barro Au soll dla początkujących - 20 zł
- podstawy klasyki, modern jazz, barro Au soll dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych - 25 zł
- New Style dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych - 50 zł

Zapisy i wpłaty w poniedziałek, środę i piątek w godzinach 16.00 -21.00 w Dziale Tańca, telefonicznie pod nr 506-266-209, mailowo - aland55@o2.pl oraz w biurze Domu Kultury ul. Krótka 2
Archiwum 2010

Archiwum 2007