STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    

Pracownia plastyczna

      Uniwersalnym sposobem wspomagającym wszechstronny rozwój dziecka, w tym osobowość twórczą, są zajęcia plastyczne. Podstawa działań plastycznych jest radość, którą daje dziecku tworzenie, dotykanie, manipulowanie, oglądanie, działanie. Ekspresja plastyczna dziecka jest spontaniczna i wynika bezpośrednio z jego przeżyć, spostrzeżeń, wyzwalając wyobraźnię i fantazję.

      Różnorodność i atrakcyjność stosowanych technik plastycznych oraz zastosowanie w zajęciach niekonwencjonalnych materiałów (ze względu na ich fakturę, możliwość przekształcania i zestawiania z innymi) sprzyja stymulowaniu wyobraźni twórczej, pobudza fantazję, podnosi atrakcyjność działań i zachęca do poszukiwań nieszablonowych rozwiązań.

      Zostały zorganizowane cztery grupy w oparciu o wiek: I i II grupa - dzieci, III - dorośli, IV- młodzież. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu do 1,5 - 2 godz.

Dni pracy Godziny pracy
Poniedziałek - I grupa 16.00 - 18.00
Wtorek - II grupa 16.00 - 18.00
Czwartek - III grupa 16.00 - 18.00
Piątek - IV grupa 16.00 - 18.00


Każdy uczestnik zajęć opłaca składkę w wysokości - 20zł miesięcznie.

Instruktor Marta ŻabickaBożonarodzeniowe cudeńka

Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż. Dookoła widać już udekorowane witryny sklepów, gdzieniegdzie dojrzeć można ozdobione drzewka świąteczne, a niektórzy do tego jeszcze się przygotowują.
Działająca przy Domu Kultury pracownia plastyczna, prowadzona od września przez Martę Żabicką, gdzie w zajęciach uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli, przygotowywali się do Świąt już od jakiegoś czasu. Efektem tych przygotowań są pięknie wykonane przez wszystkie grupy kolorowe bombki, które warto zobaczyć. A jest to możliwe, ponieważ wszystkie ozdabiają hol sali widowiskowej Domu Kultury. Stoi tam również choinka ustrojona w ozdoby wykonane przez grupę dorosłych. To nie koniec, bo grupa dorosłych wykonała także kartki świąteczne, które można nabyć w Centrum Promocji Regionu Gołdap. Do czego zachęcam. Są piękne, inne, oryginalne.
- Nie mam żadnych problemów aby zmotywować grupy do pracy - mówi Marta Żabicka. - Bombki zostały wykonane z ogromnym zaangażowaniem, a praca sprawiła zarówno dorosłym jak i dzieciom dużo radości.(at)

>>> ARCHIWUM <<<