STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    


WYBORY MISS GOŁDAPI 2007

W niedzielę 2 grudnia w sali Domu Kultury odbyły się kolejne wybory Miss Gołdapi. Kandydatki startowały w trzech kategoriach. Dorosłą miss została Brygida Staranowicz, pierwszą wicemiss - Justyna Daniłowicz, drugą - Natalia Bobowik. W tej kategorii startowało sześć kandydatek.

Najwięcej chętnych (bo dziewięć) uczestniczyło w kategorii Miss Małolatów, gdzie miss została Kaja Rozmysłowska, pierwszą wicemiss - Agata Bester, drugą - Martyna Waraksa. W kategorii Miss Nastolatek (startowało 6 kandydatek) wygrała Paula Waraksa, pierwszą wicemiss została Klaudia Zajączkowska, drugą - Daria Sitnik.

Sponsorzy:

- Dom Kultury w Gołdapi
- Zduniewicz Auto-Części
- Sklep "Figaro" państwa Zarzyckich
- Sklep "Dukat"
- Sklep odzieżowy pani Marty Zduniewicz
- Hotel "Janczes"
- Kwiaciarnia MARZENIE państwa Samsonowiczów
- JBM Lewiatan

sam

fot. JAROSŁAW JASIŃSKI


W sobotę 24 listopada odbył się koncert na rzecz hospicjum w Gołdapi. Wystąpiły zespoły: Gracja, Gołdapskie Nutki, Eufonia.


19 października odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych.

Udział w imprezie wzieli Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olszewa Węgorzewskiego, Gołdapi, Olecka, Augustowa, Ełku, Mikołajek, Sejn, Pisza, Sokółki.

Impreza ma zasięg regionalny i 19 października odbywała się po raz szósty. Przegląd charakteryzuje wyjątkowe zaangażowanie emocjonalne uczestników. To się czuje i na widowni, i na scenie. Rodzinny klimat skutecznie uzupełniają prowadzący - Dorota Łasica i Mirosław Bobrowski. W przerwach tegorocznego konkursu krótkie etiudy nawiązujące formą do teatru cieni przedstawiali goście z Irlandii, Norwegii, Grecji i Hiszpanii, którzy w tym czasie przebywali w Gołdapi w ramach międzynarodowego projektu "Kultura i język promocji obywatelskiej".

W tym roku jury najwyżej oceniło WTZ z Gołdapi za przedstawienie "Mały Książę", drugie miejsce zajęła pantomima "Barwy jesieni" wykonana przez grupę z Mikołajek, trzecie - spektakl "Uwierzyć w siebie" z Marianowa. Tematyka spektakli była bardzo zróżnicowana - od form tradycyjnych, poprzez kabaret, do pantomimy.

Organizatorami przeglądu byli: gołdapski Warsztat Terapii Zajęciowej, Dom Kultury w Gołdapi oraz Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu "Partnerstwo Sztuk".




Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania LIDER w EGO zorganizowało imprezę pn. "Biesiada Jaćwieska w Krainie Łowców Przygód", która odbyła się 21-22 września 2007 r. W imieniu LGD "Lider w EGO" imprezę przeprowadził Dom Kultury w Gołdapi.

21 września (piątek) - Zajazd pod Piękną Górą

17.00 - 20.00 - "Konkurs na najsmaczniejsze kartacze" oraz warsztaty kulinarne

22 września (sobota) - Targowisko Miejskie w Gołdapi

16.00 - 19.00 - "Stół z jaćwieskim jadłem" - prezentacja i degustacja jadła przygotowanego przez gospodarstwa agroturystyczne i restauracje z terenu EGO
16.00 - 19.00 - prezentacja stoisk z rękodziełem, sztuką ludową i wyrobami kulinarnymi z terenu EGO
16.00 - 19.00 - Kartaczewo - konkursy w jedzeniu kartaczy Ogłoszenie wyników "Konkursu na najsmaczniejsze kartacze"
19.00 - Rozstrzygnięcie konkursu na "Jaćwieskie Jadło"
16.00 - 19.00 - Konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych
16.00 - 21.00 - Koncerty zespołów muzycznych: Moderato, Combo Jazz Traditional, Wniebowcięci
18.00 - 20.00 - Prezentacja i warsztaty "tanów jaćwieskich" "Ogień i rytm" - pokazy szczudlarzy, żonglerów ognia i bębniarzy z terenu EGO

Organizator:

Lokalna Grupa Działania "Lider w EGO", 19 - 300 Ełk, ul. Sikorskiego 5A p. 111



Projekt "Lider w EGO - aktywizacja społeczności lokalnej na obszarach wiejskich w EGO" jest realizowany przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 - 2006" działania "Pilotażowy Program LEADER+", Schemat II

                  


fot. MACIEJ RAKOWSKI I JAROSŁAW JASIŃSKI




Dom Kultury w Gołdapi i Radio 5
zapraszają na
LATO Z RADIEM 5

18 sierpnia godz. 17.00
Targowisko miejskie

Wystąpią:
- "Beciaki" - program muzyczny dla dzieci
- zespół Capsat i pokaz tańca break dance
- zespół Night Come
- PATRYCJA MARKOWSKA



5-7 lipca

Turniej breakdance MAZOORY STYLE CONNECTION 3
IX zawody rolkowo-deskorolkowe RUMORY

5 - 6 lipca
Warsztaty taneczne z tańca Hip-Hop oraz Ragga. Prowadząca Sylwia Dymek - wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu hip-hop - sala widowiskowa DK

6 lipca
19.00 - Street Jam - pokazy breakdancerów i rolkarzy - plac Zwycięstwa
20.00 - Pokaz filmów rolkowych i breakdance oraz muzyka na żywo z gramofonów (dj DRUH SŁAWEK) - plac Zwycięstwa
22.00 - Before Party - muzyka DRUM'N'BASS - Dj Phase - PIWNICZNA

7 lipca
10:00 - Zawody rolkowo - deskorolkowe RUMORY 2007 - SKATEPARK przy stadionie OSiR
11.00 - Turniej breakdance - Kompleks sportowo rekreacyjny, ul. Partyzantów 31A
23.00 - After Party (zagrają: Dj Twister, Dj Druh Sławek i koncert "TEDE") - klub ATUT

Organizatorzy:
Dom Kultury
Klub Garnizonowy
Stowarzyszenie "Partnerstwo Sztuk"
Nieformalna Grupa Stwórcza Rumory



Gołdapskie Popołudnie Aktywności

To, że w "kategorii" niedużych miast Gołdap znajduje się w czołówce, jeśli idzie o działalność organizacji pozarządowych tutejsza społeczność w dużej mierze zawdzięcza Zbigniewowi Mieruńskiemu, dyrektorowi Domu Kultury i zarazem szefowi Gołdapskiego Funduszu Lokalnego. To Mieruński zainicjował na tym terenie choćby tworzenie tzw. Cali, czyli Centrów Aktywności Lokalnej.

Inaczej jest w powiecie gołdapskim - zarejestrowanych jest tu co prawda około pięćdziesięciu organizacji, jednak prężnie działa około dwudziestu, co jest dużą liczbą w zestawieniu z resztą polskiej prowincji. Warto tu wymienić choćby Towarzystwo "Partnerstwo Sztuk", Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, Gołdapskie Stowarzyszenie Pszczelarzy, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritasu, gołdapskich saneczkarzy z klubu UKS "Łoś", Grupę Aktywności Lokalnej z Grabowa, wspomniany Gołdapski Fundusz Lokalny, czy dwie fundacje - Rozwoju Regionu Gołdap i Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej.

Podsumowaniem działalności tych organizacji stał się festyn pod nazwą "Gołdapskie Popołudnie Aktywności", który miał miejsce w sobotę 9 czerwca na placu Zwycięstwa. Organizacje i instytucje społeczne prezentowały swój dorobek - były tańce i śpiewy, pokazy cyrkowe, capoeira, la parkour, sportowcy prezentowali puchary, seniorzy z Klubu "Wrzos" i Warsztaty Terapii Zajęciowej niepełnosprawnych pokazały swoje wyroby, pszczelarze na poczekaniu kręcili miód, który chętni mogli skosztować z waflem. Całą imporezę zalończył happening "Twoje życie to Twoje odbicie" przygotowany przez Stowarzyszenie "Partnerstwo Sztuk".

Gołdapskie organizacje rozwijają się prężnie i tworzą własną reprezentację w powiecie. Uczestniczą też w wojewódzkich i ogólnopolskich programach takich jak "Działaj Lokalnie", "Pracownia Umiejętności", "Równać szanse" i "Czerwiec Aktywnych Społeczności".

Organizatorem sobotniej imprezy było gołdapskie Centrum Wolontariatu, Forum Organizacji Pozarządowych i Dom Kultury w Gołdapi.


27 maja - Odbyła się Wielka Majówka

Impreza przygotowana we współpracy z Radiem 5.

Wystąpiły zespoły:
Selit, Replay, In Puls, Mr Night i gwiazda zespół WEEKEND


23 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się Miedzyszkolny Dziecięcy Przegląd Piosenki. W Przeglądzie wystąpili soliści i zespoły muzyczne w wieku 6-16 lat ze szkół z powiatu gołdapskiego.

Lauretami Przegladu zostali:

W kategorii SOLIŚCI
Anna Wałejko
Natalia Karpińska
Ewelina Borkim
Joanna Zackiewicz
Estera Szczerbowska
Adela Kulmaczewska
Daria Sitnik
Kamil Gutowski
Aleksandra Orłowska
Natalia Bobowik

W kategorii ZESPOŁY
Wesołe Nutki
Grabinki
Duet Koleżeński
Conbrio
Nowe Pokolenie
Gwiazdki
Gimnazjalistki


Laureaci wystąpią w koncercie 1 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury, podczas którego zostana wręczone statuetki i dyplomy.


11 maja - "Kotłownia" Domu Kultury

odbył się koncert:

BRIGHT OPHIDIA
STEELER (support)


Białostocki zespół Bright Ophidia powstał latem 1998 roku.
Charakteryzuje się oryginalnym i nieszablonowym brzmieniem będącym wypadkową klimatów industrialnych, progresywnych i metalowych. Wielokrotnie prezentowany na łamach branżowych czasopism muzycznych (Metal Hammer, Trash'em All). Koncertuje na terenie całego kraju oraz za granicą. W roku 2006 wystąpił gościnnie na III edycji Rock Trans - Misji. Koncert grupy poprzedzi występ gołdapskiej formacji Steeler.


30 kwietnia świetlica w Grabowie

Promocja książki pt. "Zapomniane życie" oraz otwarcie wystawy w ramach projektu "Tradycje ludowe - wczoraj i dziś".


Dzień Otwarty

Ponad 400 uczniów wraz z nauczycielami odwiedziło Dom Kultury 20 kwietnia podczas Dnia Otwartego. Dzieci i młodzież odwiedzili wszystkie pracownie i redakcję gazety "Z bliska". Instruktorzy pokazali jak pracują na co dzień, czego uczestnicy zajęć mogą się nauczyć, jak i gdzie mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania i jak twórczo spędzać czas po szkole.
O godz. 18.00 w sali widowiskowej odbył się koncert wszystkich zespołów działających w Domu Kultury i w świetlicach wiejskich. Pełna sala widzów oglądała "Grację", "Let's Dance", capoeirę, ekipę klasy "Czeciej A", "Żonki z III B" i parę taneczną z Boćwinki. Można było posłuchać zespołu Steeler, Big Bandu, Gołdapskich Nutek, solistów ze świetlicy w Żelazkach. Nowością, która widzom najbardziej się podobała był sztuczki cyrkowe i akrobatyka w wykonaniu młodzieży ze świetlicy w Grabowie oraz kabaret uczestników zajęć świetlicy w Boćwince.
Dzień Otwarty Domu Kultury co roku cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA <<<


13 kwietnia - "Życie jak sen"

Recital Ewy Skierś.
Piosenkę poetycką i blues zaprezentował zespół w składzie:
Ewa Skierś - wokal, Ryszard Dudko - gitara basowa, Krzysztof Pruszyński - gitara, Maciej Mackiewicz - perkusja, Robert Magielnicki - fortepian

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA <<<


17 marca - Wieczór Karaoke

O tym, że młodzi mieszkańcy Gołdapi lubią muzykę, śpiew mogliśmy przekonać się podczas wieczoru KARAOKE, który odbył się 17 marca. W sali widowiskowej Domu
Kultury młodzież śpiewała znane piosenki polskich wykonawców i zespołów. Imprezę prowadziła Martyna Skindzier. Organizatorzy musieli ograniczyć liczbę "piosenkarzy", gdyż impreza trwałaby całą noc. "Bardzo dobrze się bawiłam i na pewno przyjdę następny raz" - mówi Ewelina. Jurorzy wyłonili najlepszych: Natalię Bobowik, Ewę Bondaruk, Piotra Kowalewskiego, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Dom Kultury.

Warsztaty taneczne zespołu małych form tanecznych "Gracja" i grupy Capoeira, które odbywały się w dniach 12-18 marca uwieńczone zostały wspólną choreografią. Z grupami pracował Stanisław Chrzanowski "Stanley" ze Stargardu Szczecińskiego - założyciel słynnej grupy Ready to battle, która startowała na hip-hop challange, w towarzystwie szesnastu najlepszych tancerzy z całego świata. Jego przyjazd do Gołdapi był okazją do spotkania się i wymiany doświadczeń tancerzy Fabuła Squad, "Gracji" i Capoeira.
23 lutego - Projekcja Filmów "Wielcy Fotograficy"

Projekcja Filmów "Wielcy Fotograficy", przygotowana przez pracownię fotograficzną "Gniazdo". Filmy poświęcone są życiu i twórczości wybitnych twórców fotografii.
Podczas drugiego spotkania z filmami o sztuce fotografii zaprezentowane zostały dwa filmy. Pierwszy film pokazał postać włoskiego fotografa GIAMPAULO BARBIERI, który swoje inspiracje czerpie z ciągłego pobytu na seszelskich wyspach penetrując tropikalną bogatą przyrodę, szczególną uwagę zwracając na mieszkańców malowniczych wysp. Duży wpływ na twórczość G. Barbieri ma też włoska sztuka sakralna.
Drugi film był o PETERZE LINDBERGH'U. Fotografik jest Niemcem urodzonym i wychowanym w przemysłowych dzielnicach Zagłębia Ruhry. Jego fotografia mody wykorzystuje industrialną otoczkę opuszczonych fabryk i dworców. Modelki i modele z nim współpracujący otrzymują duży margines zaufania i twórczą inspirację do kreatywnych postaw. Ich wspólna praca daje czasami nieoczekiwane rezultaty, które zaskakują swoją świeżością i odkrywczością.

9 lutego - Mini Playback Show

Jak zawsze, tak i w tym roku, dużym zainteresowaniem widowni oraz biorących udział, cieszył się Mini Playback Show. Sala widowiskowa Domu Kultury 9 lutego o godzinie 18.00 była wypełniona po brzegi. Dzieci i młodzież wcieliła się w znanych artystów, a największym powodzeniem cieszyła się Doda, która wystąpiła trzykrotnie, a wcieliły się w nią Urszula Dembowska, która wystąpiła jako pierwsza w utworze "Znak pokoju", następna piosenka "Szansa" została "zaśpiewana" przez Magdę Trypuć, Ulę Dembowską i Agatę Sieczkowską, jak również to samo trio "zaśpiewało" "Dżagę".
Wszystkich zespołów występujących na scenie było jedenaście - Ula Mentel, Ewa Śmigielska, Gabrysia Jaszczuk "zaśpiewały" piosenkę Britney Spears "Toxic". Gimnazjalistki Ewa Leśna, Klaudia Zajączkowska, Brygida Staranowicz i Paula Waraksa wykonały utwory Timberlake i Neliego pt. "Work it" oraz "Kolorowe sny" Just 5, jak również dwie z nich Paula i Brygida "zaśpiewały" jeszcze "Deja Vu" Jay-Z. Piosenka "Nieśmiały chłopak" Gosi Andrzejewicz została "zaśpiewana" przez Milenę Michniewicz i Patrycję Markiewicz, natomiast jedenastolatki Ania Truchan, Ania Ziach, Zuzia Dudko, Magda Borkowska zaprezentowały piosenkę "San Francisco" Global D.J. Klaudia Lubińska wystąpiła solo jako Avril Lavigne w piosence "Skater Boy".
Jury w składzie Anna Jurczyk - przewodnicząca, Przemek Jurewicz, Asia Niewińska, Theresa Hofstaetter, Natalka Jurczyk wyłoniło zwycięzcę, piosenkę Akona i Eminema "Smack That", którą zaprezentowały Daria Grzymkowska, Eryka Orłowska, Karolina Roszkowska i Magdalena Kreczko.
Wszystkie wykonawczynie otrzymały nagrody i upominki, które zostały ufundowane przez gołdapski Dom Kultury.
Organizatorem Mini playbacku show był Mirosław Bobrowski a pomagały mu wolontariuszki Anna Romanowska, która prowadziła imprezę oraz Anna Jurczyk. (a.t.)

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA <<<


2 lutego - koncert zespołu Tymon & Transistors i Sandaless

Trasa koncertowa TYMON & TRANSISTORS, promocja płyty zespołu "Don't Panic, We're From Poland". To druga płyta w dorobku Tymona & Transistorsów, zespołu znanego trójmiejskiego lidera i kompozytora. W odróżnieniu od pastiszowego "Wesela", soundtracku głośnego filmu Wojtka Smarzowskiego o tym samym tytule, kolejny album zespołu prezentuje inne, poważniejsze oblicze grupy. Nowy repertuar to dość proste rockowe piosenki, utrzymane w klimacie tradycji gitarowego grania: od pięknych, lirycznych ballad do brutalnych i hałaśliwych hard-rockerów. Dwie kompozycje (w tym tytułową) Tymański napisał wspólnie z Robertem Brylewskim, legendą polskiej sceny muzycznej, członkiem formacji Brygada Kryzys, Izrael, Armia i Falarek.

Skład:
Tymon Tymański - gitara, banjo, głos;
Marcin Gałązka - gitara, dobro, głos;
Tomasz Szymborski - bas;
Filip Gałązka - bębny.

Zespół SANDALESS z Ełku. Łączy reggae z hardrockiem. Umiejętnie przechodzą od jednego do drugiego gatunku. Zespół potrafi pięknie "bujać", spiewając przemyślane i fajne teksty oraz uderzyć z dużą siłą.Koncertował w kraju i za granicą. Laureat Malborskich Przeglądów Muzycznych, zdobywca Grant Prix Międzynarodowego Festiwalu "Kierunek Olsztyn" 2006. Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania płyty długogrającej.

Skład:
Krzysztof Laszkowski - gitara, wokal;
Rafał Poniatowski - gitara solowa;
Rafał Lemieszko - bas;
Piotr Mikulski - perkusja;

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA <<<


Archiwum 2010

Archiwum 2009

Archiwum 2008

Archiwum 2007