STRONA GŁÓWNA    
publikacje    
przetargi    
usługi    
linki    


W czwartek 11 grudnia 2008 r. w Galerii K-2 odbyło się otwarcie poplenerowej wystawy pod nazwą "Mówiąca Ziemia". Jest to artystyczne pokłosie międzynarodowego pleneru, który odbywał się na Litwie 4 - 15 sierpnia. Jedną z uczestniczek była gołdapska malarka Lucyna Trojanowska.
17 października w Galerii K-2 odbyło się otwarcie wystawy litewskiego artysty Vytautasa Kaunasa

Urodził się w 1958 w Šakiai na Litwie. Ukończył Szkołę Sztuki w Kownie i Akademię Sztuki w Wilnie.

Wystawiał swoje prace na Litwie, w Niemczech, Holandii, Czechach i Włoszech. Otrzymał prestiżowe nagrody i wyróżnienia za swoją twórczość.

Artystyczne prace Kaunasa pokazują jego niespokojnego i romantycznego ducha. Do ulubionych motywów artysty należą stare europejskie miasta, zwłaszcza Wilno, Florencja, Amsterdam i Praga. Dynamiczna harmonia rytmów i kolorów pokazuje bogactwo wyobraźni artysty. Tworzy własną estetyczną przestrzeń, gdzie różnie rozmieszczone elementy reprezentują jego własne wewnętrzne poglądy i uczucia. Stan świadomości artysty określa strukturę każdej kompozycji. Namalowany obraz zamienia się w znak, który pokazuje artystę jako doświadczonego malarza.

Dwie rzeczy są ważne dla Vytautasa Kaunasa: szczerość i piękno.
OTWARCIE:

Od 29 kwietnia, przez cały maj w Galerii K-2, oglądać można wystawę rzeźby Vidasa i Aldasa Cikany, ojca i syna. Pochodzą z Luksai, Litwa. Zarówno ojciec jak i syn rzeźbią w kamieniu i drewnie. W małej, ciasnej galerii, zaprezentowano znikomą część dorobku artystów. Vidas wykonał dotychczas około 100 monumentalnych prac z kamienia i drewna i ponad 500 mniejszych. Te mniejsze są na gołdapskiej ekspozycji. Zobaczymy Chrystusa dźwigającego krzyż i Frasobliwego. Aldasa Cikana "Piętę Achillesa", "Młyn" i inne rzeźby. Zapraszamy.
Aldona Śliwiśka
28 marca w galerii K-2 odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Cecylii Buczyńskiej - Buza pt. "Bliżej natury".

Cecylia Buczyńska - Buza

Urodzona 1 sierpnia1950 r. w Burniszkach. Z wykształcenia technik rolnik - pasjonatka natury i folkloru. Współtworząca i członkini, działającego przy Domu Kultury w Gołdapi, zespołu wokalnego "Zorza".
Maluje na płótnie, desce, szkle użytkowym i ozdobnym, witrażowo, na ceramice, używa technik klasycznych i mieszanych. Za swoją działalność artystyczną była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Prace Cecyli znajdują się w zbiorach indywidualnych kolekcjonerów w Polsce i zagranicą. Pod opieką Domu Kultury i Centrum Promocji Regionu przyczynia się do promocji Gołdapi i regionu.
Zadebiutowała w 1981 r. indywidualną wystawą malarstwa zorganizowaną w Klubie Twórców Amatorów działającym przy Domu Kultury w Gołdapi. Potem były kolejne wystawy indywidualne i zbiorowe oraz plenery.
Ważniejsze wystawy i plenery:

- Od 1981 r. coroczne uczestnictwo w Międzynarodowych Jarmarkach Folkloru w Węgorzewie oraz innych wydarzeniach w regionie Mazur i Suwalszczyzny;
- 2000 r. - indywidualna wystawa z okazji oficjalnego otwarcia Centrum Promocji Regionu Gołdap
- 2001 - 2007 r. - uczestnictwo w międzynarodowych plenerach na Litwie i w Polsce;
- 2005 r. - indywidualna wystawa w Centrum Promocji Regionu w Gołdapi
- 2006 r. - wystawa twórców podczas święta ludowego w Puńsku;
- 2006 r. - uczestnictwo w wystawie twórców w Pieckach koło Mrągowa;
- 2006 r. - wystawa malarstwa w Suwałkach
- 2006 r. - indywidualna wystawa w Sakiai na Litwie
- 2007 r.- wystawa w Gołdapi
- 2008 r. - indywidualna wystawa w Galerii K-2 w Gołdapi
25 stycznia w holu sali widowiskowej odbył się wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Potepy "Nie tędy droga"


24 stycznia w Galerii K-2 odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Barbary Kolejnik pt. "Inna"


Archiwum 2010
Archiwum 2009
Archiwum 2008
Archiwum 2007